Як встановити сталеву ванну щоб не хиталася: способи кріплення

У разі встановлення ванни з чавуну можна не піклуватися про те, що вона зрушиться з місця. Але при установці ванни із сталі, виникають деякі труднощі. Основна проблема полягає в тому, щоб сталеву ванну, яка є легшою і гнучкішою, встановити як можна стійкіше. У нашій підбірці ми розглянемо, як своїми руками стійко встановити (зміцнити) сталеву ванну.

Як влаштована сталева ванна

Перш ніж розглянути методи установки ванни, варто розглянути її будову. Зазвичай на такій ванні немає спеціальних кріплень, на які можна закріпити ніжки. Через це в сталевій ванні немає пристосувань, за допомогою яких можна жорстко зафіксувати чашу. Якщо все-таки на ванні є пристосування для кріплення ніжок, під значною вагою людини сталева ванна може прогнутися, і у такому разі кріплення може нанести ушкодження емалі.

<>

У комплекті з ванною виробник зазвичай передбачає ніжки, але їх якість і конструкція не дозволяє стійко зафіксувати сталеву ванну.

В цьому випадку можна додатково докупати ніжки, що клеються до ванни і підходять для усіх типів ванн. Вони додадуть деяку стійкість ванні.

<>

Цей спосіб підходить у тому випадку, якщо ванна буде закріплена тільки за допомогою ніжок, без додаткових пристосувань. Природно, при установці такої сталевої ванни на цегляні підставки, ніжки не знадобляться.

Способи кріплення сталевої ванни

Якщо Ви плануєте встановити ванну відособлено, для її стійкого закріплення можна встановити металевий каркас або зробити каркас з цегли. Потім усі сторони ванни додатково обшиваються, для того, щоб приховати встановлений каркас. Цей варіант не підійде у разі, коли для ванної кімнати планується *оригінальний дизайн.

Найпоширеніше розташування ванни – це коли ванна розташована в ніші між трьома стінками. В цьому випадку чашу ванни можна додатково прикріпити до підлоги або до стіни.
Розглянемо основні способи кріплення для стійкого положення сталевої ванни:

  • Основа під чашу виготовляється з цегли;
  • Каркас під чашу збирається з металопрофілю;
  • Під чашу зводиться подіум з цегли або блоків;
  • Чаша кріпитися до стін.

Цегляна основа для сталевої ванни

Бажано для основи під ванну використати спеціальну вологостійку і міцну цеглу, оскільки у ванній кімнаті зазвичай підвищений рівень вологості.
Окрім цього вага самої чаші і плюс вода вимагає надійної основи. Для виконання цієї роботи знадобляться деякі інструменти: тазок для цементного розчину і кельма для кладки.

<>

Розглянемо порядок виконання робіт по облаштуванню основи

Перед початком установки вимагається заздалегідь визначити висоту майбутньої основи. Висоту борту ванни не варто робити вище 70 см, інакше потрібно буде встановлювати сходинки.

При установці основи на стандартній висоті знадобитися близько 20 стандартних цеглин, цементу марки М400 – 0,5 відра, біля 2-х відер піску.
Перед початком виконання кладки, варто встановити ванну заздалегідь на ніжки в тому місці і положенні, де планується її встановлювати.

Заздалегідь необхідно перевірити правильну установку сифона, відрегулювати необхідний ухил чаші до зливного отвору. Місце зіткнення ванни із стіною варто заздалегідь відмітити олівцем, щоб мати правильний орієнтир.

У місці установки основи заміряємо відстань від дна чаші до підлоги і цифри записуємо, щоб дотримуватися потрібних розмірів. Після виконання цих підготовчих робіт ванну слід винести.

Виконання робіт по кладці основи розпочинаємо з приготування цементного розчину. Цемент і пісок змішуємо, помалу доливаємо воду. Води знадобиться стільки, щоб робочий розчин був досить м’яким. Щоб цементний розчин зробити пластичнішим, можна половину необхідної кількості цементу замінити плитковим клеєм. Для роботи такий розчин зручніший і міцність після висихання буде вища. Тепер можна приступати безпосередньо до кладки цегли.

Припустимо, що відстань від дна чаші до підлоги в задній частині ванни 17 см, а в передній – 16 см Ширина стандартної ванни складає 70 см Довжина цегляних ніжок має бути менше ширини ванни, верхня цеглина в кладці повинна не доходити до дна ванни десь на 8-10 мм. Висота стандартної цеглини 7 см, тоді для потрібної висоти кладки досить буде двох рядів: 7+7 = 14 см Довжина цеглини складає 24 см, то для одного ряду кладка знадобиться 2,5 шт.: 24+24+12=60 см.

Оскільки відстань до дна чаші 17-16 см, то по верху другого ряду потрібно буде покласти ще по половині або четвертинці цеглини (безпосередньо залежить від форми чаші.

Важливо! Приступати безпосередньо до установки ванни можна через два дні, які потрібні для того, щоб розчин повністю схопився.

Тепер нам належить під чашу ванни підготувати подушку, під готову цегляну основу додатково улагоджується шар розчину цементу, щоб він як можна точніше повторив форму дна чаші. Шар цементу в центрі має бути більший 2 см, оскільки під дією ваги розчин просідатиме.

У місцях примикання краю ванни до стін бажано додати плиткового клею, уклавши його по краю ванни у формі горбка.

Чашу ванни без ніжок встановити на підготовлений майданчик і як можна щільніше притиснути до стін. Якщо надлишки плиткового клей виступили на ванну, його необхідно швидко прибрати, оскільки він дуже швидко схоплюється.

Правильність установки ванни перевірте рівнем (має бути невеликий нахил у бік зливу). Для цього підрівняйте чашу в необхідному напрямі. Під ванною також можуть з’явитися надлишки розчину, які зваляться з поверхні основи.

Розчин слід повернути на початкову поверхню, а надлишки викинути і не забудьте протерти підлогу від залишків цементу.

Зверніть увагу! У разі, коли ванна довга, можна додатково покласти ще одну цегляну опору посередині чаші.

Установка сталевої ванни на підпори з цеглини

<>

Підпори з цеглини бажано укладати під ванну, якщо її ширина повторює ширину ванної кімнати. Спочатку викладаються цегляні підпори, на які потім укладається чаша ванни. Можна при нагоді застосувати комбінований спосіб: викласти підпори з цегли і зробити для чаші ложе.

Закріплення сталевої ванни на металевих куточках

<>

Такий спосіб можна застосовувати у тому випадку, якщо стіна ванної кімнати зроблена з міцного матеріалу (цеглини та ін.). На стіні закріплюються два або три куточки, на які потім встановлюється ванна.

Закріплення ванни до стіни

<>

Навіть якщо ванна досить міцно стоїть на ніжках, її не зайвим буде закріпити додатково до стіни. Для закріплення чаші ванни можна використати будь-яке кріплення, яке у великому асортименті пропонує будівельний ринок.

Обшивка ванни по периметру цеглиною

<>

Якщо ви хочете все-таки залишити ніжки під ванною, можна просто додатково зробити обшивку чаші ванни цегляною кладкою. При цьому не варто забувати про те, що для доступу до сантехнічного устаткування необхідно залишити віконце. У тих місцях, де сталева чаша розширюється, цілу цеглину треба обрізувати до необхідного розміру. Цеглина не повинна виступати за краї чаші, щоб при подальшому облицюванні каркаса плиткою він не завадив.

Установка на додатковий каркас із стінного профілю

Каркас із стінного профілю для закріплення сталевої ванни можна виготовити за декілька годин. Цей каркас допоможе додатково закріпити ванну, і її потім можна обшити. Для виконання робіт по виготовленню каркаса вимагається обкреслити підлогу по краю чаші.

<>

Якщо подальша обшивка виконуватиметься панелями ПВХ, то розмітку треба змістити на товщину панелі, якщо використовуватиметься
гіпсокартон і плитка, то додати слід 2-3 мм на шар плиткового клею.

Розрізаний по необхідних розмірах UD- профіль закріплюється на підлозі за допомогою дюбелів, а CD- профіль йде на виготовлення каркаса. Щоб добре закріпити чашу профіль повинен упиратися в стіни чаші. Стінний профіль не закріпить міцно ванну, але в якості додаткової опори його буде досить.

Виготовлення подіуму для сталевої ванни

Для надійнішого зміцнення ванни із сталі можна використати спеціально споруджений подіум. Для його виготовлення можна використати різноманітний матеріал: цеглина, піноблоки, дерев’яний брус, металевий куточок, профільна труба і інші подібні матеріали.

Зверніть увагу! Для ванної кімнати невеликих розмірів такий подіум виглядатиме недоречно і незручно. У великому приміщенні такий подіум виконуватиме декілька функцій: надійно зміцнити сталеву чашу і служити додатковою прикрасою в інтер’єрі.

Найміцнішим матеріалом для подіуму є цеглина, але у будинках з ненадійними перекриттями його використати не завжди можливо. Для подіуму з цієї ж причини не підійде бетон. Хоча дерево або піноблоки легші, ніж цеглина, але ці матеріали при взаємодії з вологою легко руйнуються. При дотриманні деяких рекомендацій можна без побоювання використати у виготовленні подіуму перелічені вище матеріали.

<>

Виготовлення подіуму з піноблоків

<>

Подіум з піноблоків має бути виконаний з таким розрахунком, щоб краї ванни спиралися на стінки. Висота подіуму підбирається з урахуванням того, щоб було зручно користуватися встановленій ванні. Перед використанням піноблоків потрібно обробити спеціальними вологостійкими просоченнями, які захистять від руйнування матеріал і обережуть від появи грибка і плісняви.

Виготовлення подіуму з дерев’яного бруса

Перед використанням брус обов’язково кілька разів потрібно буде обробити спеціальним захисним просоченням. Додатково необхідно буде обробити місця спила бруса. Якщо конструкція виступатиме за краї чаші, то на дерев’яний брус можна укласти вологостійкий лист фанери.

<>

Для кріплення каркаса треба використати тільки спеціальні нержавіючі саморізи. Хоча конструкція з бруса досить міцна, додаткова страховка буде не зайвою. Ванну можна встановити на додатково викладені підставки або використати для цього ніжки, на які спиратиметься чаша ванни.

Виготовлення каркаса з металу

Каркас для подіуму можна виготовити з металевого куточка або з профільної труби. Такий каркас відрізняється міцністю і легкістю. Основним недоліком цієї конструкції є необхідність зварювання окремих деталей при складанні, оскільки скористатися зварювальним апаратом в квартирі не завжди можливо.

А зварений поза квартирою каркас через свої розміри може не пройти в дверний отвір.

Якщо проблем з таким каркасом не виникне, то вже повністю готовий виріб слід заздалегідь обробити антикорозійним просоченням, заґрунтувати і пофарбувати.

Для запобігання зміщення конструкції, її можна додатково закріпити до стіни або підлоги. Після установки сталевої чаші можна приступати до обшивки подіуму фанерою або іншим матеріалом.

Якщо ваш подіум дворівневий або займає значну площу, в нім можна передбачити розміщення ящиків або ніш для зберігання туалетного приладдя.

Відео про те, як встановити сталеву ванну своїми руками :