Як вибрати монтажну піну для ремонтних робіт

Сучасні будівельні майданчики не обходяться без використання монтажної піни, технічні характеристики якої зіграли не останню роль в її масовому застосуванні. Професійні будівельники та майстри-аматори, які вирішили впоратися з ремонтними роботами самостійно, з недавніх пір не представляють установку дверей, підвіконь і вікон, а також будівельні заходи, пов’язані з гідроізоляцією трубопроводу і великих ємностей, наприклад, водонагрівальних баків і ванн, без застосування монтажної піни, техніка використання якої буде розглянута в статті.

Монтажна піна: експлуатаційні характеристики

Повсюдне використання монтажної піни, в першу чергу, обумовлено її експлуатаційними характеристиками, що дозволяють вважати цей матеріал незамінним практично у всіх видах будівельних робіт. Основні властивості монтажної піни, одночасно визнані її перевагами, які зміг оцінити кожен будівельник, полягають в наступному:

Як вибрати монтажну піну

 

 • Можливість використання в якості звуко – і теплоізолятора;
 • Висока стійкість до вологи і низька провідність електричного струму;
 • Експлуатаційні особливості деяких видів монтажної піни свідчать про стійкості до займання;
 • Здатність після розширення заповнювати порожнечі і різні тріщини, забезпечуючи високу якість швів і стиків;
 • Можливість склеювання за допомогою монтажної піни елементів з різних матеріалів.

Різновиди монтажної піни

На сьогоднішній день виробники пропонують кілька різновидів поліуретанової піни монтажної, серед яких для будівельників становлять інтерес наступні різновиди:

 • Професійна монтажна піна, для використання якої застосовується спеціалізований пристрій – пістолет, що дозволяє збільшити вихід поліуретанового герметика і продовжити термін його використання;
 • Побутова або напівпрофесійна поліуретанова монтажна піна, призначена для одноразового використання. Крім того, основна відмінність побутового герметика полягає в значно більш низькій щільності наповнення балона.

Як вибрати монтажну піну

 

За температурних режимів, при яких допустимо нанесення монтажної піни, відео з її використанням представлено в статті, виділяють наступні різновиди:

 • Монтажна піна річна застосовується в тому випадку, якщо температура оброблюваної поверхні варіює від +5 до +35 градусів;
 • Монтажна піна зимова може використовуватися взимку, так як вона витримує температуру оброблюваної поверхні від -20 до +30 градусів;

Як вибрати монтажну піну

 

 • Піна монтажна всесезонна характеризується поєднанням властивостей зимової та літньої модифікацій. Робоча температура всесезонної піни знаходиться в межах від -10 до +30 градусів.

Більш того, будівельникам, які віддали перевагу монтажній піні, виробник пропонує звернути увагу на окрему різновид поліуретанового герметика, якому властиві особливі функціональні параметри – піну монтажну протипожежну. Використання негорючого герметика, що зберігає свої експлуатаційні характеристики при впливі високих температур і навіть відкритого вогню, практикується при будівництві об’єктів, до пожежної безпеки яких пред’являються найвищі вимоги.

Як правильно вибрати поліуретановий герметик?

Вибираючи монтажну піну, ціна якої безпосередньо залежить від якості, важливо орієнтуватися не лише на виробника, але і на зовнішні характеристики балона, в якому реалізується герметик. Ємність з кращою монтажною піною набагато важче, а її вміст при струшуванні перекочується з одного кінця балона на інший, та й ціна скаже сама за себе.

Як вибрати монтажну піну

 

Фактори, що впливають на витрату монтажної піни

Важливим параметром, який рекомендують враховувати фахівці в процесі вибору герметика, вважається витрата монтажної піни. Він безпосередньо визначає кількість матеріалу, який потрібно придбати для проведення тих чи інших робіт і визначається великою кількістю зовнішніх і внутрішніх факторів.

Як вибрати монтажну піну

 

Вибір монтажної піни для внутрішніх робіт:

 • Виробник монтажної піни, від якого залежить один з важливих технічних параметрів матеріалу – первинне розширення. Відповідно до них виділяють модифікації, що сильно розширюються, до яких відноситься більшість побутових герметиків, наприклад, монтажна піна Титан. Крім того, виробники пропонують монтажні піни з середнім і низьким розширенням, придатні для більш делікатних робіт, серед яких можна відзначити монтажну піну Macroflex, що володіє всіма перерахованими вище властивостями, а також монтажну піну Майстер, що характеризується мінімальною токсичністю.

Вибір монтажної піни для зовнішніх робіт:

 • Температура навколишнього середовища;
 • Матеріал, використовуваний для виготовлення оброблюваної поверхні, визнаний одним з основних параметрів, який потрібно враховувати при розрахунку витрати герметика.

Як вибрати монтажну піну

Інструкція щодо застосування монтажної піни. Основні тонкощі використання

Незалежно від того, якій монтажній піні ви віддали перевагу, чи то професійна або побутова, перед використанням балон з піною попередньо нагрівають у гарячій воді і ретельно струшують. Це робиться для того, щоб перемішати компоненти герметика, і тим самим збільшити вихід монтажної піни, фото з використання якої представлено в статті.

Як вибрати монтажну піну

 

Подальші дії залежать від модифікації обраного поліуретанового герметика.

Як вибрати монтажну піну

 

Якщо це напівпрофесійна піна, то на балон надягають трубку, яка йде з ним у комплекті, тоді як балон з професійною піною вимагає встановлення на нього пістолета після видалення з нього ковпачка.

Як вибрати монтажну піну

 

Важливо пам’ятати, що справно функціонуючий пістолет здатний забезпечити збереження невикористаної піни протягом 3-х діб.

Як вибрати монтажну піну

 

Після підготовки матеріалу, необхідно подбати про ретельну підготовку робочої площини, яка в подальшому буде використовуватися для нанесення герметика. Фахівці радять очистити її від бруду і пилових частинок, а також змочити водою, прискорює полімеризацію попередника поліуретану, що входить до складу герметика. Крім того, це сприяє швидшому прилипання монтажної піни до оброблюваної поверхні.

Як вибрати монтажну піну

 

Процес нанесення поліуретанового герметика не представляє складнощів, єдине, на що потрібно звернути пильну увагу – правильне дозування виходу піни з ємності.

Як вибрати монтажну піну

 

В цьому плані легше працювати з професійної піною, балон з якою оснащується спеціальним пістолетом, регулює вихід герметика з допомогою клапана. У разі використання побутових балонів, даний процес регулюють за допомогою сили натискання на клапан балона. Важливо враховувати, що в процесі нанесення піни на поверхню, балон необхідно тримати вертикально клапаном вниз.

Як вибрати монтажну піну

 

Після нанесення герметика необхідно дочекатися її повного висихання. Як стверджує виробник, повна полімеризація матеріалу відбувається протягом 6-7 годин, однак остаточне його застигання часто залежить від обсягу використовуваної піни і може затягнутися до 11-12 годин.

Як вибрати монтажну піну

 

Після того, як монтажна піна застигла, багато хто задається питанням: «Як прибрати монтажну піну». Даний захід також не вимагає спеціальних навичок. Надлишки піни, що залишилися після її застигання, зрізають пилочкою для металу або гостро заточеним ножем.

Як вибрати монтажну піну

 

У тому випадку, якщо монтажна піна використовувалася на вулиці, після її остаточного висихання і подальшого видалення надлишків, її замазують за допомогою цементного розчину або штукатурки. Також не забороняється її фарбування, захищає від дії ультрафіолету. Необхідність цього заходу обумовлена високою чутливістю навіть найкращої монтажної піни до ультрафіолетового випромінювання, що сприяє зміні кольору і передчасного руйнування матеріалу.

Як вибрати монтажну піну

 

Якщо при нанесенні монтажної піни, вона потрапила до вас на руки, не варто впадати в паніку. Відмити її можна за допомогою розчинника, що використовується для промивки пістолета.

 
Top