Як правильно встановити підвісний унітаз

Установку унітазу підвісного типу можна виконати різними способами: на виготовлену бетонну основу, на готову заводську інсталяцію. У нашій статті ми розповімо, як робити монтаж підвісного унітазу своїми руками, для обох способів.Перш ніж приступити до встановлення унітазу підвісного типу слід виконати деякі допоміжні роботи, які гарантуватимуть надійність і міцність кріплення сантехніки.

Що входить в комплект підвісного унітазу

 1. У комплект окрім самого унітазу і зливного бачка входить надійна сталева рама, яка передбачає можливість регулювати висоту. Ця рама повинна надійно закріплюватися до підлоги і до стіни, яка має бути з міцного матеріалу (цеглина, бетон). На стінах з гіпсокартону таку конструкцію закріпити не вийде. Після установки сталевої рами на спеціальні штирі навішується чаша унітазу;
 2. Спеціальний пластиковий бачок для води, додатково заізольований стирополом для захисту від утворення конденсату. Зливний бачок також закріплюється на сталевій рамі. На бачку є спеціальне отвір-виріз, який служить для установки кнопкової системи спуску води. При виникненні необхідності в обслуговуванні і ремонті цього механізму в процесі експлуатації через цей виріз легко отримати доступ.
 3. Також в комплект входить повний набір елементів кріплення і спеціальних інструментів для нього. При доставці обов’язково необхідно перевірити цілісність упаковки, оскільки за відсутності дрібних деталей в процесі установки виникнуть проблеми із складанням.

Зверніть увагу! Після закінчення монтажу підвісного унітазу видимою залишається тільки безпосередньо сама чаша унітазу.

Процес монтажу на готову інсталяцію

Цей спосіб установки за вартістю буде трохи дорожчий, ніж другий спосіб, але його переваги в тому, що монтаж на інсталяцію більш стійкий і часу на цей процес йде значно менше.

Як правильно встановити підвісний унітаз

Для того, щоб власними силами розмістити унітаз підвісного типу, слід уважно вивчити усі основні етапи роботи:

 • на першому етапі слід встановити сталеву раму, закріпивши її за допомогою дюбелів на стіні і підлозі. Перш ніж встановлювати інсталяцію, варто заздалегідь передбачити підведення до цього місця усі необхідні комунікації: водопостачання і відведення каналізації. Правильність установки перевіряється будівельним рівнем. Потім на зручній висоті регулюється розміщення унітазу, як правило, ця відстань близько 40-45 см;
 • на наступному етапі до зливного бачка підводитися водопровід. За типом, підведення, може бути і жорстким і гнучким;
 • тепер можна приступати до під’єднування системи каналізації. Для цього відведення унітазу за допомогою спеціальної манжети закріплюється на відведенні каналізації. Для перевірки герметичності приєднання рекомендується зробити контрольний злив води;
 • місце закріплення сталевої інсталяції зашивається деталями з
  гіпсокартону. Найкращим варіантом для цього буде використання спеціального водостійкого гіпсокартону. Деталі закріплюються на сталевій рамі і профілі;
 • завершальним етапом в установці підвісного унітазу буде установка чаші унітазу. Для цього досить одягнути унітаз на спеціальні шпильки, наявні на металевій рамі інсталяції.

Як правильно встановити підвісний унітаз

Процес монтажу унітазу на бетон

Після придбання моделі підвісного унітазу перед його встановленням варто визначитися, яким краще способом здійснити його монтаж. Можливо, для вас найкращим вибором буде монтаж унітазу на бетонну основу.
Вибір такого варіанту монтажу дешевший, і підійде тому, хто сподівається заощадити кошти, на установці цього унітазу.
Детально познайомимося з етапами виконання таких робіт:

 • в першу чергу потрібно буде закріпити на стіні стержні, на які навішуватиметься унітаз. Після остаточної установки така конструкція може витримувати навантаження до 500 кг;
 • наступний етап робіт полягає в установках муфти зливу. Після установки муфти слід відрегулювати висоту унітазу. Якщо необхідно, зайві сантиметри відрізуються. Потім виконуємо опалубку;
 • після цього на опалубці намічаємо місця для майбутнього з’єднання.

Як правильно встановити підвісний унітаз

Розберемо усі етапи виконання робіт по порядку:

 1. Спершу потрібно буде закріпити у бетонній або цегляній стіні металеві стержні, на які згодом закріплюватиметься унітаз. Така споруда досить міцна і витримує навантаження до 500 кг;
 2. На другому етапі здійснюється монтаж муфти для змивання води, після чого підбирають зручну висоту унітазу. Далі по розміру підрізає муфта і виконується допоміжна опалубка;
 3. На опалубці намічаються місця для майбутніх з’єднань з унітазом. Розрахунок відстаней між отворами слід робити украй уважно. Для того, щоб правильно підібрати довжину стержнів для установки унітазу, слід заміряти відстань від місця установки до стіни з урахуванням довжини заглиблення в стіну. Для фіксації стержнів в стіні слід використати клейовий склад для бетону;
 4. Після установки тимчасової опалубки і надійного закріплення стержнів слід виконати примірку розміщення чаші унітазу. Це робиться в цілях перевірки з’єднання стержнів і отворів на унітазі, щоб потім при монтажі не виникло додаткових проблем;
 5. Монтаж постаменту для підвісного унітазу завершується бетонуванням. Щоб муфта зливу при бетонуванні не зрушилася, можна додатково зливний отвір прокласти пінопластом.

Після висихання бетону і демонтажу опалубки ви отримаєте в результаті монолітний блок з отвором для зливу води і стержнями для закріплення чаші.

Переваги підвісного унітазу

Сучасні моделі підвісних унітазів прекрасно вписуються в сучасні інтер’єри роздільних санвузлів і поєднаних з ванною кімнатою. Такі моделі унітазів виглядають сучасніше і стильно, в той же час прекрасно виконують своє безпосереднє призначення.

Як правильно встановити підвісний унітаз

Після правильної установки підвісні унітази витримують навантаження до 400 кг. Огрядні люди можуть без побоювання користуватися підвісними унітазами.

Моделі чаші підвісних унітазів розробляються з урахуванням різних удосконалень, що при експлуатації значно додає комфорту і зручностей.
У конструкцію підвісного унітазу вбудовані додаткові розсікачі води, які забезпечують хороше обмивання усієї внутрішньої поверхні чаші.

Спеціальний монтаж підвісного унітазу дозволяє під час прибирання легко діставати доступ до усіх елементів унітазу і покриття підлоги.

Зверніть увагу! Деякі фахівці озвучують таку перевагу підвісного унітазу, що з його встановленням можна розширити простір в санвузлі. Це твердження не зовсім вірне, оскільки для розміщення інсталяції потрібно деякий простір.

Ще зовсім нещодавно навісні унітази використовувалися для устаткування санвузлів в елітних апартаментах та відрізнялися високою ціною. Сучасний будівельний ринок сьогодні пропонує великий вибір моделей такого типу.

Зараз ціна на такі унітази значно знизилася, хоча підвісні унітази все одно по ціннику значно дорожче, ніж звичайні. Все більше покупців при заміні сантехніки віддають перевагу підвісним моделям.


При установці такої моделі унітазу своїми руками можна заощадити деяку суму коштів. Якщо таке завдання Вам по плечу, то ми у свою чергу, бажаємо Вам успішного монтажу підвісного унітазу.

Важливо! Якщо Ви сумніваєтеся у своїх силах, то краще всього звернутися до фахівців у фірму, яка давно займається установкою сантехніки і може запропонувати гарантію на свої послуги.

 
Top