Як правильно встановити бойлер своїми руками

Електричні бойлери та водонагрівачі однаково затребувані, як в приватних будинках, так і в звичайних квартирах, легко справляючись з можливими відключеннями гарячої води або працюючи на постійній основі. Електричні бойлери можуть бути накопичувальні або проточні. Останні зазвичай користуються меншим попитом, так як поступаються накопичувальним електричним бойлерам за обсягом і більш дорогі.

Для монтажу бойлера можна викликати фахівців або впорається своїми силами, дотримуючись усіх правил техніки безпеки.

цитата

При самостійному установці бойлера потрібно дотримуватися строгі правила: повністю відключити електрику і перекрити труби з подачею води!

У даній статті ми розповімо, як правильно встановити електричний водо нагрівний бойлер

Схема установки бойлера

Матеріали для монтажу бойлера

  • бойлер електричний накопичувальний
  • 2 гнучких водопровідних шланга довжиною по 2 м (довжина залежить від відстані до врізки у водопровід)
  • 2 дюбель-цвяха з гачком на кінці
  • запобіжний клапан (йде в комплекті з електричним бойлером)
  • кран (вентиль) діаметром 10 мм (залежить від діаметра водопровідної труби)
  • стрічка ущільнювача або сантехнічний льон

Сантехнічний льон

Установка електричного водонагрівача: інструменти

  • електродриль або перфоратор
  • свердла з победітовим наконечником для цегельних стін
  • розвідний ключ
  • викрутки

Інструменти для установки бойлера

Розвідний ключ

Як встановити електричний бойлер самостійно

Процес монтажу накопичувального бойлера починаємо з вибору місця для його кріплення у ванній кімнаті або санвузлі. Наш вибір припав на стіну над унітазом в санвузлі, де він точно нікому не заважатиме.

Слід обов’язково враховувати, що стіна повинна витримати навантаження бойлера, тому від монтажу бойлера на не посилені перегородки з гіпсокартону варто утриматися. Якщо бойлер має об’єм 50 л, стіна повинна витримувати подвійне навантаження, тобто 100 кг. Наш бойлер, наприклад, розрахований на 80 л води.

При кріпленні бойлера визначаємося з нижньою точкою розташування бойлера і відзначити її олівцем на стіні. Заміряємо відстань від нижньої точки до кріпильної планки на бойлері (вона міцно приварена до корпусу бойлера) і знову відзначаємо отримане відстань на стіні. Свердлимо два отвори. Кріпильна планка отворів не має, а анкери з гачком на кінці просто зачіпляються за її край.

Якщо стіна з цегли, бетону чи дерева, то для роботи використовуємо перфоратор з победітовим свердлом (для дерев’яної стіни – використовуємо звичайне свердло по дереву) діаметром, трохи менше ніж пластмасовий дюбель. Потім вставляємо пластмасовий дюбель в отвір (якщо потрібно – вбиваємо), і укручуємо металевий анкер в гак до того моменту, поки він не перестане повертатися. Зазвичай достатньо глибини 10 – 12 см. Вішаємо бойлер, зачепивши гаки анкерів за фіксуючу планку на бойлері.

Дюбель-цвях

У принципі, процес підвіски бойлера завершений. Як бачите, в ньому немає нічого принципово складного.

Потім підключаємо бойлер до водопроводу. Для цього нам знадобляться гнучкі шланги.

Гнучкі шланги

Можна також використовувати труби металпластик або поліпропілен. Але це обійдеться дорожче, а монтаж зажадає більше часу.

Знизу бойлера є дві трубки. Одна з синім розпізнавальним пластиковим кільцем для подачі холодної води.

Трубка холодної води

Друга, вихідна, для гарячої води, з червоним кільцем відповідно.

Трубка гарячої води

У місці, де йде подача холодної води, повинен бути встановлений запобіжний кран. Він йде або в комплекті з бойлером, або докуповується окремо.

Спочатку прикручуємо запобіжний кран, попередньо намотавши на різьбу ущільнювальну стрічку або сантехнічний льон.

Ущільнення льоном

На запобіжний клапан знизу прикручуємо один кінець гнучкого шланга.

Установка гнучкого шланга

Тут стрічка ущільнювача не потрібна, так як в гайці шланга є спеціальна гумова прокладка, що виконує її роль.

Гумовий ущільнювач

Тепер точно також прикручуємо один кінець іншого гнучкого шланга до трубки, з якої буде виходити гаряча вода. Аналогічно без ущільнювальної стрічки.

Встановлюємо гнучкий шланг

Займемося з’єднанням вільних кінців гнучких шлангів. Кінець шланга, до якого надходить холодна вода, з’єднуємо з водопровідною трубою.

Підключення бойлера до системи

Зверніть увагу, що попередньо потрібно поставити на цьому місці кран або вентиль, щоб мати можливість перекрити подачу води в бойлер при його заміні або несправності.

Вільний кінець іншого шланга з’єднуємо з трубою, ведучою до змішувача.

Підключення бойлера до змішувача

Треба сказати, що перед підключенням бойлера, вже були виведені трійники на водопровідних трубах. Якщо у вас немає достатнього досвіду роботи з сантехнікою, цю роботу краще довірити професіоналам!

Трійник

Все, що стосується водопровідної частини, на цьому етапі пов’язане одне з одним.

Тепер підключаємо електричну частину. У водонагрівачів типу «Thermex» є хороша особливість: кабель для підключення разом з виделкою і спеціальним запобіжним реле йде в комплекті і вже з’єднаний з бойлером. В іншому випадку, все це доведеться купувати окремо.

Кабель з запобіжником

Фіксація кабелю живлення

Завдяки тому, що усе вже підключено, нам не довелося відкривати кришку бойлера, де знаходяться контакти. Досить було заздалегідь встановити розетку із заземленням недалеко від бойлера.

Подвійна розетка

Включаємо кран подачі холодної води, перевіряємо герметичність з’єднань. Якщо все нормально (сухо без протікань), можна включити вилку бойлера в розетку.

Підключення бойлера до мережі

На корпусі бойлера повинна загорітися лампочка-індикатор. Встановлюємо необхідну температуру води за допомогою регулятора температури, розташованого на нижній частині бойлера.

Регулятор температури бойлера

Все, бойлер підключений і працює.

Накопичувальний електричний бойлер

 
Top