Як правильно встановити манжету на унітаз

Ще не так давно багато людей, хто стикалися із заміною старого унітазу на новий, носилися по будівельних магазинах і ринках у пошуках такої-ж форми фаянсового виробу. І річ у тому, що виникала велика проблема з підключенням унітазу до каналізаційного відгалуження стояка. Не усі унітази, особливо імпортні, підходили до відведення в каналізаційну систему.


Зараз ця проблема не актуальна, оскільки на ринку можна купити усе необхідне. В даний момент, актуальною, залишається інша проблема: як встановити манжету на унітаз. Від правильності установки унітазу і манжети залежить його хороша і правильна робота, а також не виникає питань і проблем з неприємними питаннями протікання. Не занадто приємно бачити, що унітаз пропускає стічні води або слабо змиває.

Як правильно встановити манжету на унітаз

Підготовка унітазу до встановлення манжети

Спершу, правильно розпаковуємо новий унітаз і звільняємо його від упаковки. Перш ніж його встановити, потрібно буде зробити демонтаж несправного виробу. Після того, як демонтаж старого виробу проведений, можна приступати до примірки нового унітазу.

Для цього розмістите новий “стільчик” в тому положенні, де плануєте його розмістити, заздалегідь постеливши під нього для стійкості щільний картон або що-небудь подібне. Примірка покаже, яка манжета знадобитися для установки. Щоб мати представлення, що вам конкретно підійде, прочитайте нижче інформацію про види і різновиди манжет.

Як правильно встановити манжету на унітаз

Основні види манжет

У цій статті ми розглянемо тільки найбільш поширені, але окрім цього ще багато різних різновидів.

Як правильно встановити манжету на унітаз

Проста гумова манжета

Ця звичайна гумова манжета підходить для під’єднування з каналізаційним чавунним відведенням. Для установки манжета промазуємо герметиком (для додаткової герметичності) і встановлюється на чавунну трубу. Відведення унітазу для полегшення установки змочуємо мильним розчином і вставляємо у вже встановлену гумову манжету.

Як правильно встановити манжету на унітаз

Відмічаємо на підлозі отвору для закріплення унітазу і витягуємо відведення, виріб доки відставляємо. Готуємо отвори по намічених місцях, встановлюємо дюбелі, повертаємо унітаз на заплановане місце і закріплюємо його.

Зверніть увагу! Якщо відведення унітазу занадто легко ходить в манжеті, то замість мильного розчину краще також використати герметик.

Манжета – Ексцентрик

Ексцентрик є більше ускладненою моделлю манжети і виготовляється з таких матеріалів, як поліетилен або поліпропілен. Такий вид манжети застосовується у випадках, коли унітаз планується пересунути убік або ж коли відведення унітазу розташовується вище, ніж чавунний стояк.

Як правильно встановити манжету на унітаз

Встановлюється унітаз з такою манжетою аналогічно, головне правильно його встановити, щоб манжет не зрушувався убік. Такі види манжети можуть бути як довгі, так і короткі, з різними кутами зміщення.

Гофтруба

При значному віддаленні, або при розвороті унітазу, найбільш прийнятне використання гофротруби. При значному видаленні від чавунного розтруба унітазу, гофротруба виступатиме в ролі подовжувача.

Як правильно встановити манжету на унітаз

При необхідності розвороту нового унітазу під прямим кутом можна використати дві гофротруби. До моменту засихання герметика і надійної фіксації, гофри слід добре зафіксувати.

Слід узяти на замітку, що з’єднання гофрою не слід використати, коли можна при підключенні унітазу використати каналізаційні труби. Знадобиться часта заміна, оскільки термін служби такої манжети невеликий, а також в гофротрубі частіше виникають закупорки.

Манжет кутовий

Такий манжет є гофротрубою під кутом 90. Таке з’єднання застосовується у тому випадку, коли відведення чавунної каналізаційної труби розташоване відразу в підлозі під унітазом.

Як правильно встановити манжету на унітаз

Спеціальний манжет для приєднання зливного бачка

Така манжета застосовується для під’єднування унітазу і зливного бачка. Такі манжети доводитися міняти частіше, оскільки вони швидше за інші стають непридатними. Нині, можна дещо осучаснити туалет, і встановити зливний бачок безпосередньо на унітаз, застосувавши перехідник у вигляді приставної полиці.

Як правильно встановити манжету на унітаз

Для установки цієї деталі знадобиться наявність іншого виду манжети. Порядок установки: один з кінців манжети надіваємо на приставну полицю (обидві сторони манжети промазуємо спеціальним силіконом для сантехніки) і кріпимо сталевим хомутиком або дротом.

Зверніть увагу! Перш ніж закріпити полицю, інший з кінців манжети одягаємо на відведення зливу унітазу.

Тепер закріплюємо приставну полицю на унітаз за допомогою болта і гайки. Якщо застосовуватимете металеве кріплення, то на болт одягаємо залізну, услід пластмасову шайбу. Аналогічно пластмасова і залізна шайба одягається на болт під унітазом, тільки після цього закручуємо гайки. Це необхідно для того, щоб при затягуванні гайок не пошкодити унітаз, оскільки кераміка крихкий матеріал. Другий кінець манжети також фіксуємо хомутом.

Вивчивши запропонований Вам матеріал по установці манжети на унітаз, можна самостійно робити підключення нового унітазу до каналізації і водопостачання.

 
Top