Фотошпалери 3D в інтер’єрі: тривимірні грані реальності

Тривимірний простір, у всій величі передавальне перспективу зображень, довгий час було доступно нам тільки в 3D кінотеатрах. Однак невпинний розвиток технологій, а також людської думки послужило тому, що картинки, які вражають своєю глибиною, стали з’являтися в комп’ютерних іграх, фільмах, малюнках на асфальті і навіть в інтер’єрі наших будинків. Якщо ви любите креатив і новаторство, і готові цілком поринути в красу зображень, тоді фотошпалери 3D – це саме та деталь, яка допоможе привнести у ваш будинок яскравість і ексклюзив. А сайт «Як зробити ремонт» підкаже і покаже, які 3D-фотошпалери вибрати для стін і стелі, щоб перетворити інтер’єр у витвір мистецтва.

Фотошпалери 3DФотошпалери 3D

Що таке фотошпалери 3D

Кілька десятиліть тому фотошпалери в інтер’єрі стали справжнім проривом у розвитку дизайну. Картинки, з реалістичною точністю передають красу природних пейзажів, урбаністичних панорам або пасторальних сюжетів, красувалися на стінах буквально всіх радянських квартир. З тих пір пройшло багато часу. Прості фотошпалери давно канули, адже їм на зміну прийшов абсолютно новий формат оздоблювальних матеріалів – фотошпалери з 3D ефектом.

Під цим поняттям слід розуміти широкоформатні плоскі зображення для стін, що передають не тільки саму картинку, але і її глибину і об’єм, тобто, перспективу.

фотошпалери з 3D ефектомФотошпалери з 3D ефектом

фотошпалери з 3D ефектомФотошпалери на стіну з 3D ефектом

3D фотошпалери в інтер'єрі3D фотошпалери в інтер’єрі

Незважаючи на те, що ці фотошпалери своїм зовнішнім виглядом зовсім нагадують знайомі нам оздоблювальні матеріали, вони володіють всіма необхідними показниками:

  • По-перше, фотошпалери не токсичні і не пожежонебезпечні.
  • По-друге, вони зносостійкі.
  • По-третє, фото шпалери 3Д дуже практичні, оскільки їх можна мити практично будь-яким миючим засобом.

Спочатку об’ємні фотошпалери розроблялися для облаштування торгових зон, розважальних центрів та дитячих ігрових кімнат, однак ефект тривимірності настільки припав до душі дизайнерам, що поступово вони стали впроваджувати 3D фотошпалери в інтер’єрі сучасних житлових будинків і квартир.

3D фотошпалери і підлоги в інтер'єрі ванної3D фотошпалери і підлоги в інтер’єрі ванної

3D фотошпалери на стіну3D фотошпалери на стіну

3Д фотошпалери на стіну3Д фотошпалери на стіну

Різновиди 3D фотошпалер

Залежно від особливостей зображення, фотошпалери 3D класифікуються за кількома типами:

  1. Одиночні

Це невеликі за розміром панорамні зображення, які наносяться на стіну у вигляді картини. При бажанні, вони можуть використовуватися як самостійний елемент інтер’єру, а можуть декоруватися в рами. По суті, одиночні 3Д шпалери – це те ж саме, що й прості фотошпалери, тільки з ефектом об’єму.

Фотошпалери на кухню 3D імітація вікнаФотошпалери на кухню 3D імітація вікна

  1. Стандартні

Стандартні фотошпалери наносяться на всю поверхню стін. Саме цей різновид об’ємних фотошпалер був розроблений для використання в житлових квартирах і будинках. Як правило, зображеннями для стандартних 3D фотошпалер є абстрактні, етнічні або *геометричні візерунки, які не вимагають суворого підбору малюнка. Перевага цих шпалер перед будь-якими іншими оздоблювальними матеріалами полягає в можливості візуально збільшити простір приміщення.

фотошпалери з 3D ефектомФотошпалери з 3D ефектом

  1. Панорамні

3D фотошпалери на стіну наносяться цільним полотном. Ці шпалери немов розсовують межі приміщення, відкриваючи погляду абсолютно новий, об’ємний світ. На них може бути нанесено будь-яке зображення – пейзажі, вид на значущі пам’ятки світу, фотографії знаменитостей, сцени з культових кінострічок і т.д.

3D фотошпалери для спальні3D фотошпалери для спальні

  1. Флурісцентні

Флурісцентні 3Д шпалери – це синтез панорамної картинки і неонового підсвічування. Ці шпалери змінюють свій зовнішній вигляд в залежності від освітлення. Вдень вони виглядають як звичайні панорамні зображення, а шпалери, що світяться в темряві починають випромінювати м’який неонове світло, яскравою ниткою обрамляє контури картинок. В процесі виготовлення цих незвичайних шпалер використовується спеціальний порошок, що світиться, і люмінесцентні лампи, що додають картинкам реальність.

Флуорісцентние 3Д фотошпалериФлуорісцентние 3Д фотошпалери

Флуорісцентние 3D фотошпалери в інтер'єріФлуорісцентние 3D фотошпалери в інтер’єрі

Флуорісцентние 3D фотошпалери казковіФлуорісцентние 3D фотошпалери казкові

  1. Світлодіодні

Світлодіодні шпалери – це абсолютна новинка в світі оздоблювальних матеріалів. Скоріше, це навіть не шпалери, а складна електронна система, що дозволяє міняти зображення. Світлодіодні 3Д шпалери на стіну створюються шляхом комбінації світлодіодів певного кольору, вбудованих в спеціальний чіп. Великим плюсом цих шпалер є можливість міняти зображення залежно від власного уподобання і настрою. Крім того, їх можна використовувати як додаткове освітлення.

Світлодіодні 3Д шпалери на кухонний фартухСвітлодіодні 3Д шпалери на кухонний фартух

Як використовувати 3D шпалери в інтер’єрі

Об’ємні шпалери можна використовувати абсолютно в будь-якому приміщенні, будь то кухня або дитяча кімната. Однак потрібно врахувати, що панорамні, і тим більше, реалістичні зображення досить складні для сприйняття. Наприклад, фотошпалери 3Д в дитячу кімнату потрібно вибирати з веселими, «мультяшними» зображеннями. Для кімнати дитини відмінно підійдуть шпалери з підсвічуванням, але саме зображення має бути виконане в м’яких пастельних тонах.

фотошпалери 3Д в дитячу кімнатуФотошпалери 3Д в дитячу кімнату

Фотошпалери на стіну 3D дитячіФотошпалери на стіну 3D дитячі

Фотошпалери на стіну 3D дитячіФотошпалери на стіну 3D дитячі

Фотошпалери з підсвічуванням 3D дитячіФотошпалери з підсвічуванням 3D дитячі

Об’ємні картинки із зображенням морської або космічної глибини виглядають дуже вражаюче, але такі 3D фотошпалери для спальні виглядатимуть, щонайменше, занадто помітно. Для кімнати відпочинку краще вибрати більш спокійні або абстрактні картинки – наприклад, природні ландшафти або геометричні візерунки. Якщо приміщення спальні необхідно візуально розширити, тоді варто віддати перевагу панорамним картинкам, що передають глибину.

Красиві фотошпалери з 3D ефектомКрасиві фотошпалери з 3D ефектом

3D шпалери на стіну фото3D шпалери на стіну фото

Хорошим варіантом фотошпалер для кухні є 3D шпалери, на яких зображена імітація інших оздоблювальних матеріалів, наприклад, мармуру, дерева, каменю і т.д., абстракція або кулінарна атрибутика.

Фотошпалери на кухню 3DФотошпалери на кухню 3D для робочої зони

3D фотошпалери з імітацією каменю3D фотошпалери з імітацією каменю

Об'ємні фотошпалери з 3D ефектом в інтер'єрі вітальніОб’ємні фотошпалери з 3D ефектом в інтер’єрі вітальні

Абсолютно ексклюзивно і оригінально виглядають фотошпалери 3D на стелю, на яких зображено зоряне небо, північне сяйво чи космічні простори.

Фотошпалери 3D на стелю зоряне небоФотошпалери 3D на стелю зоряне небо

Фотошпалери 3D на стелюФотошпалери 3D на стелю

Як клеїти об’ємні шпалери

3Д картинки на стінах наносяться абсолютно так само, як і звичайні шпалери. Однак потрібно врахувати важливий нюанс: стіни, на які наносяться 3D шпалери, повинні бути ідеально рівними, інакше зображення втратить свою привабливість.

Якщо шпалери представлені не цільним полотном, і їх необхідно клеїти встик, тоді навіть саме найменше відхилення від контурів зображення порушить ефект тривимірності. В ідеалі, зображення шпалер потрібно поєднати на рівній поверхні, і лише потім наносити на стіни.

3D фотошпалери на стіну3D фотошпалери на стіну

3D фотошпалери для спальні3D фотошпалери для спальні

Фотошпалери 3D – це найкраща можливість кардинально змінити свій інтер’єр, несучи до нього нову тональність. Завдяки високій міцності цього оздоблювального матеріалу, такі шпалери будуть радувати свого власника впродовж дуже багатьох років.

 
Top